Pigmentacja skóry głowy

Zmagasz się z problemem łysienia lub przerzedzenia włosów, a farmakologia i inne metody nie przynoszą żadnych skutków? Idealnym rozwiązaniem jest mikropigmentacja skóry głowy! Jest to niechirurgiczna innowacyjna technika dedykowana zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Nasz Salon specjalizuję się w wykonywaniu niezwykle precyzyjnej pigmentacji skóry głowa, która pozwala osiągnąć wyjątkowo naturalny i trwały efekt! Dzięki pmu skóry głowy optycznie zagęścisz włosy, zniwelujesz łysienie lub zatuszujesz blizny.

Naszym głównym celem jest zadowolenie oraz komfort klienta, dlatego korzystamy z najwyższej klasy sprzętu oraz pigmentów dedykowanych specjalnie do tego zabiegu. Metoda ta nazywana jest także tatuażem medycznym lub scalp micropigmentation (SMP) i jest zabiegiem nieinwazyjnym, który nie niszczy naturalnej struktury włosów!

Wskazania do zabiegu:

 łysienie plackowate
 łysienie androgenowe
 naturalnie rzadkie włosy
 kamuflaż blizn
 nieudany przeszczep włosów
 utrata włosów na skutek wypadku, chemioterapii itp.

Efekty zabiegu:

Do każdego z Was podchodzimy w bardzo zindywidualizowany sposób. Przed wykonaniem ostatecznego tatuażu medycznego obowiązkowa jest bezpłatna konsultacja podczas której przeprowadzamy szczegółowy wywiad. Podczas spotkania wspólnie omówimy Wasze oczekiwania i dobierzemy metodę, która pozwoli uzyskać najlepsze efekty. Przed przystąpieniem do zabiegu mikropigmentacji medycznej wykonujemy rysunek próbny dobrany do kształtu głowy i koloru skóry. Po akceptacji przeprowadzamy tatuaż medyczny głowy.

Podczas mikropigmentacji za pomocą specjalistycznych igieł wykonywane są precyzyjne mikro nakłucia, które gwarantują najwyższą jakość zabiegu oraz w pełni naturalny efekt końcowy. Posiadamy szerokie spektrum barwników, które pozwolą nam dobrać odpowiedni kolor zarówno do odcienia włosów, jak i skóry. Podczas zabiegu mikropigmentacji barwnik nie jest wprowadzany tak głęboko jak przy klasycznym tatuowaniu. Dzięki czemu skóra nie jest podrażniona i już na drugi dzień uzyskujemy w pełni naturalny efekt.

Czy mikropigmentacja skóry głowy jest bolesna?

Oczywiście należy mieć na uwadze, że każdy ma inny próg bólu, ale zdecydowana większość naszych pacjentów, chwali sobie poczucie komfortu podczas wykonywania zabiegu. Aby zniwelować jakiegokolwiek dyskomfort spowodowany zabiegiem, oferujemy również użycia środka znieczulającego. Jednakże konieczność stosowania znieczulenia zdarza się niezwykle rzadko.

Czy zabieg należy powtórzyć?

Aby zabieg był jak najbardziej komfortowy, a efekty naturalne i zadawalające rekomendujemy zazwyczaj trzy sesje zabiegowe – jednakże jest to kwestia indywidualna. Delikatny efekt otrzymuje się już po pierwszym zabiegu uzupełnienie włosów. Jednakże zazwyczaj zabieg składa się z 2-3 sesji przeprowadzanych co 4 tygodnie, ze względu na naturalny proces regeneracji naskórka

Jak długo utrzymuję się efekt makijażu permanentnego brwi?

Efekty po prawidło wykonanej mikropigmentacji utrzymują się średnio 3-4 lata. Po tym okresie należy dokonać jedynie odświeżenia poprzez uzupełnienie pigmentu. Dzięki temu nasi pacjenci przez długi czas cieszą się naturalnym wyglądem i pewnością siebie.

O czym należy wiedzieć przed zabiegiem mikropigmentacji skóry głowy?

 bezpośrednio przed zabiegiem SPM należy unikać eksponowania skóry na promienie słoneczne – skóra nie powinna być świeżo opalona
 dwa dni przed zabiegiem nie zaleca się przyjmowania leków z retinoidami, sterydami oraz leków rozrzedzających krew – np. aspiryna, heparyna, pyralgina,przyjmować
 dzień przed zabiegiem nie spożywać alkoholu
 w dniu zabiegu unikać mocnej kawy i energetyków
 w przypadku mikropigmentacji całej powierzchni skóry głowy należy ogolić całkowicie głowę – można użyć jednorazowej maszynki do golenia lub golarki

O czym należy pamiętać po zabiegu?

 stosować tylko preparaty łagodzące i polecane przez nasz Salon
 unikać zbędnego dotykania miejsca pigmentacji – nie wolno zdrapywać ani zrywać ewentualnych strupków
 przez 4-6 tygodni po zabiegu nie korzystać z sauny i basenu oraz kąpieli słonecznych
 stosować kremy z wysokim filtrem UV, aby chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym

Jakie są przeciwskazania?

 okres ciąży oraz karmienia piersią
 reakcje alergiczne na barwnik – przed wykonaniem zabiegu przeprowadzamy test alergiczny
 przerwanie naskórka w miejscu pigmentacji
 trwająca radioterapia bądź chemioterapia
 świeże blizny, poparzenia słonecznie, stany zapalne, wybroczyny skórne
 infekcje bakteryjne, grzybicze lub wirusowe
 aktywne infekcje ogólnoustrojowe, podwyższona temperatura, obniżenie odporności organizmu
 zakażenie wirusem HIV, WZW
 hemofilia, nieleczona cukrzyca, epilepsja
 choroby skóry – łuszczyca, skłonności do występowania bliznowców-keloidów, pokrzywka
 przyjmowanie leków: przeciwzakrzepowych, przeciwgrzybobójczych, antybiotyków, sterydów, antydepresantów

Kontakt

Diana Chwaszczewska Naturalny Makijaż Pernamentny

ul. Władysława Wysockiego 60
15-167 Białystok

Godziny otwarcia

Poniedziałek: 09:00 - 17:00
Wtorek: 09:00 - 17:00
Środa: 09:00 - 17:00
Czwartek: 09:00 - 17:00
Piątek: 09:00 - 17:00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne